DJI_0119 copy.jpeg

İbadet Zamanı ||  Gatherings


Pazar günleri saat 10:45'te ibadetimize katılabilirsiniz. Fethiye Halk Kilisesi’nin ibadetleri tüm halka açıktır. Uluslar arası bir kiliseyiz ve toplantılarımız hem Türkçe hem de İngilizce olarak yapılır. Gelip bizlere katılmanızı isteriz. Her Pazar hep beraber dua etmeye, Tanrı’nın sözünü okumaya, tapınmaya ve Rab’bin sofrası için toplanırız. Toplantılarımızın sonunda lütfen çay, kahve ve sohbet katılabilirsiniz.

 

Join us on Sundays at 10:45 for worship. Fethiye Halk Kilisesi's Sunday gathering is open to all people. We are an international church and our service is in English and Turkish. We welcome you to visit! We gather together each Sunday for prayer, for the reading of God's Word, for corporate worship, for the teaching of Scripture, and for communion. After our gathering time please stay and drink a çay or coffee while we enjoy conversations together.

 
 
IMG_0857 copy.jpg

Her hafta düzenli olarak bir araya gelip yaratıcımız Tanrı'yı ruhsal ezgiler ile över, dualar yükseltir ve Tanrı Sözü olan Kutsal Kitap'ı okuruz. Sizleri aramızda görmekten sevinç duyacağız. Bununla beraber pazar günü müsait olmayanlar misafirlerimizle, hafta içi kahve içmek ve sohpet etmek için bir araya gelmek bizler için bir zevk olacaktır. 

At FHK we have three main weekly gatherings. Our Sunday gathering, where we all come together to worship God through scripture, music, and communion.

 
 

 

Perşembe günleri zamanımızı birbirimiz için, bu bölge için ve Mesih’in dünya çapındaki amaçları  için dua ederiz. Bizlere saat 10:15’ta katılabilirsiniz.

On Thursday we gather together to spend time in prayer for each other, for this region, and for the global purposes of Christ.  You are welcome to join with us at 10:15 at FHK.

DSC07987 copy.jpg
 
 
FHK Bibles

 

Ayrıca her Çarşamba kutsal kitap çalışmasında Tanrı’nın sözüne daha derin bir şekilde bakıyoruz. Saat 14:00’te İngilizce olarak ve saat 19:00’da Türkçe olarak toplanıyoruz.

We also gather together each Wednesday in Bible Study to dive deeper into the Word of God. We meet at 14:00 for English speakers and 19:00 for Turkish speakers. 

 

 

Ne kadar bu saatler kilise için önemli olsa da FHK’de gündelik hayatta beraber olmayı önemli tutuyoruz çünkü kilise bir bina değildir, gerçek kilise Tanrı’nın halkıdır. Biz Tanrı’nın halkı olarak birbirimizi sevmeye, komşumuzu sevmeye, yoksulara ve kimsesizlere iyi bakmaya ve şehrimize hizmet sunmaya, Tanrı’nın yüceliği için çağırılıyoruz.

Fethiye Halk Kilisesi Tanrı’nın büyük kilisesinin küçük bir parçasıdır. Tanrı’nın lütfu ile bir araya toplandık ve İsa’ya iman ediyoruz. İsa Kilisesi’nin asıl lideridir ve bizim bir araya gelme nedenimizdir. Kilise bu karanlık dünyada ışık olmaya  ve Tanrı’nın merhamet ve lütfunun bir resmi olmaya çağrılmıştır. Biz gözleri İsa’da olarak birlikte büyüyerek O’nun gibi olan mükemmel olmayan insanlar topluluğuyuz.

 

While gathering together throughout the week is important, at FHK we value living life together in community – the church is who we are, not where we go. We are a people of God called to love one another, to love our neighbor, to care for the poor and the orphaned, to serve our city, all for the glory of God. 

Fethiye Halk Kilisesi is a small part of God’s big Church.  We are united together by the grace of God and our faith in Jesus.  Jesus is the primary leader of His Church and the reason why we gather together. The Church is called to be a light in a dark world and a picture of God’s mercy & grace. We are a community of imperfect people, with our eyes on Jesus growing together to be more like Him.

 
 

DSC07813 copy.jpg

"ŞEHRİN YARARI VE TANRI'NIN GÖRKEMİ İÇİN." 

"for the glory of god and the good of the city."